Datová centra jsou specifická v řadě aspektů. Kromě toho, že se v nich schází většinou velmi heterogenní skladba použitých technologií, jsou specifická hlavně tím, že se požaduje pokud možno jejich 100% dostupnost a 100% funkčnost. V mnohých datových centrech je navíc ve hře další ztěžující faktor - bezobslužné pracoviště a režimový přístup. Tato kombinace bývá často noční můrou nejen pro administrátory sítí, ale také pro správce serverů a aplikací.
Datové centrum nelze ve většině případů odstavit, a to ani zčásti. Provozní výpadek se musí plánovat dostatečně dopředu a navíc bývá povolen pouze v hodinách s nízkým provozem. Pokud s některým systémem v datovém centru začnou být potíže, téměř vždy se projeví pouze pod zátěží, zatímco v intervalech s nízkým provozem (typicky v noci) potíže vymizí a nelze je diagnostikovat. Datová centra navíc bývají silně redundantní kvůli robustnosti a distribuci zátěže, takže problém se "stěhuje" a diagnostika problému v takové souhře okolností se spíše podobá hře na slepou bábu.
Příklad na obrázku výše znázorňuje možnost řešení některých problémů popsaných na začátku. Datová centra bývají bezobslužná, geograficky dislokovaná a přístup do nich většinou podléhá zpřísněnému režimu. Už jen z tohoto důvodu je lepší celou diagnostickou a dohledovou infrastrukturu řešit pro dálkový přístup s minimální nebo žádnou nutností osobní přítomnosti v datacentru.
Ve znázorněném řešení jsou veškeré linky připojující servery do síťové infrastruktury odbočeny pomocí pasivních optických tap boxů do přepínací, agregační a filtrační matice (L1), která je ovládaná zdálky. Použití optických tap boxů je zásadní - u těchto zařízení nedojde nikdy k přerušení linky. Přepínací matici může síťový administrátor dálkově přenastavit tak, aby odebírala kopii provozu jen těch serverů, kterých se diagnostika týká, a agregovanou (případně filtrovanou) kopii může směrovat na libovolnou analytickou sondu. V tomto případě využijeme sondu GigaStor, která umožňuje zaznamenávat provoz i několik dní zpětně a pak jej rychle analyzovat. Výhodou takového řešení je, že síťový administrátor může kopii problémového provozu obdržet okamžitě a to i během plného provozu, protože rekonfigurace matice nemá na provoz samotného datového centra žádný vliv.
Ke slovu také přicházejí testery, v tomto případě AptIxia IxNetwork, IxLoad a IxChariot. Poslední ze zmíněných se může používat periodicky pro ověření správné funkce infrastruktury od klienta až po server v datovém centru. I v případě virtualizovaných serverů toto řešení funguje, protože endpoint tohoto testeru se nainstaluje na virtualizovaný stroj uvnitř virtuálního hostu. IxNetwork slouží zejména pro ověření správné funkčnosti směrovací a přepínací infrastruktury, zatímco IxLoad umožňuje otestovat samotné aplikace běžící na serverech datacentra.
Nabízíme služby v oblasti testování a analýzy síťových služeb. Provozujeme nebo zprostředkováváme TaaS v oblastech kapacitního plánování, aplikačního a zátěžového testování etc.
Dlouhodobě spolupracuje především se dvěmap partnery. Pro potřeby testování je to Ixia. Pro analýzu je to Viavi Solutions