Wi-Fi a RTLS

Ekahau Site Survey

Ekahau je společnost zabývající se analýzou sítí v oblasti bezdrátových technologií. V poslední době rozšířila svou nabídku o bezdrátové senzory a na ně navazující řešení, se zaměřením na oblasti průmyslu logistiky a zdravotnictví. V tuzemsku je kvůli vysoké hustotě bezdrátových sítí známa a rozšířená především volně šířitelná aplikace HeatMapper. Což je zjednodušená varianta vlajkové lodi Ekahau SiteSurvey.

Jak už název napovídá jedná se o nástroj zpřehledňující stav bezdrátových sítí. Mezi jeho přednosti patří automatizovaná tvorba vizualizace charakteristik sítí. Ve zkoumané oblasti lze zjistit zdroje rušení, odstup signál/šum, dostupné rychlosti, ztrátovost paketů a další parametry. To umožňuje optimalizovat rozmístění AP, rozprostřít provoz do méně rušených kanálů nebo naplánovat rozšíření sítě před výskytem problémů spojených s nízkou kapacitou sítě. Prostřednictvím předdefinovaných profilů lze simulovat chování jednotlivých segmentů sítě při velkém množství klientů, velkém počtu aktivních senzorů, vysoké zátěži nebo při potřebě nízké latence vycházející z různých druhů hlasového provozu.

K samotné mapování lze použít dva přístupy. Procházení oblasti s PC nebo vytvoření mapy ručně. Oba přístupy lze samozřejmě kombinovat. Obvyklým postupem je oblast projít a po zachycení všech AP v oblasti korigovat jejich polohu, kanály, charakteristiky antén nebo přidávat simulované AP. K dispozici je editor stěn a dalších překážek, který je určen především do vnitřních prostor. Překážky mají útlum a jejich vlivem samozřejmě dochází ke změnám charakteristik. Nejužitečnější funkcí oproti již zmiňované bezplatné variantě je zřejmě možnost rozvrstvení mapovaných oblastí do více pater nad sebe. A v charakteristikách se tak objeví i AP z jiných pater které mohou být zdrojem rušení.

Mapování prostoru může být únavné, protože je nutné označovat místa kde se technik s měřící kartou právě nachází. Proto existuje i možnost použití GPS modulu který práci usnadňuje. Velké prostory tak lze měřit i z pomalu jedoucího auta.

Nová verze obsahuje několik zajímavých vylepšení. Nejzajímavější je asi integrace s dalším produktem MobileSurvey. Ten přináší možnosti mapování sítí do zařízení s Androidem.

To zvyšuje uživatelský komfort. Zejména v budovách je mnohem praktičtější procházet s tabletem či telefonem než s notebookem. K vylepšení došlo i v kapacitní analýze které zohledňuje v poslední době módní fenomén BYOD. Lze tak rozlišit, zda si zaměstnanci s sebou do práce nosí vlastní notebooky nebo jen chytré telefony. Především to ale pomáhá simulovat, co se stane se sítí, když se všichni se svými zařízeními sejdou v jedné oblasti. Nově je také možné sloučit více bezdrátových karet, tak aby se na mapě jevili jako jedno zařízení. Za zmíňku také stojí podpora Cisco WCS.

Služby

Nabízíme služby v oblasti testování a analýzy síťových služeb. Provozujeme nebo zprostředkováváme TaaS v oblastech kapacitního plánování, aplikačního a bezpočnostního testování etc.

Která služba je pro vás vhodná?

Produkty

Dlouhodobě spolupracuje především se dvěmap partnery. Pro potřeby testování je to Ixia. Pro analýzu je to Viavi Solutions

Možnosti testování

Možnosti analýzy

O Nás

Kontakty a Reference.

Zde